00:00:01
Багато людей
не уявляє свого життя без соцмереж.00:00:05
00:00:05
У твоїх друзів є акаунт,
напевно, в їхніх батьків є акаунт,00:00:10
00:00:10
а може, навіть їхні дідусі й бабусі
сидять у соцмережах.00:00:14
00:00:15
Ти теж хочеш зареєструватися?00:00:18
00:00:18
Якщо так,
то що тобі треба взяти до уваги,00:00:21
00:00:21
перш ніж створити акаунт
у якійсь соцмережі?00:00:25
00:00:27
Чи не проти батьки?00:00:29
00:00:29
Чи у твоїй країні є вікові обмеження
на користування соцмережами?00:00:33
00:00:35
У Біблії написано:00:00:37
00:00:37
«Далекоглядний
обмірковує кожен свій крок».00:00:40
00:00:40
Іншими словами, розумна людина думає,
перш ніж щось зробити.00:00:45
00:00:50
Соціальні мережі
допомагають бути на зв’язку з друзями,00:00:55
00:00:55
знати, що зараз в тренді,
і шукати ідеї для свого хобі.00:01:01
00:01:01
Але якщо копнути трохи глибше,
то є і мінуси. А які?00:01:06
00:01:06
По-перше, соцмережі затягують.00:01:09
00:01:10
Вони створені так,
аби ти скролив і скролив,00:01:15
00:01:16
дивився, що постять інші,00:01:19
00:01:21
і без кінця перевіряв реакції
на свої пости.00:01:25
00:01:25
У соцмережах
можна залипати годинами.00:01:30
00:01:30
Через це багато підлітків недосипають.00:01:33
00:01:36
Біблія радить нам
якнайліпше використовувати свій час.00:01:40
00:01:42
Деякі хлопці і дівчата вирішили поки що
не реєструватися в соцмережах.00:01:47
00:01:47
А інші взагалі видалили свої профілі,00:01:50
00:01:50
бо соцмережі забирали в них
надто багато часу.00:01:53
00:01:54
По-друге, соцмережі можуть
погано впливати на ментальне здоров’я,00:01:59
00:01:59
особливо якщо ти ще дуже юний.00:02:03
00:02:05
Якщо за цим не пильнувати,00:02:06
00:02:06
ти можеш занадто перейнятися тим,
що про тебе думають інші.00:02:11
00:02:13
Також ти можеш почати переживати,00:02:15
00:02:15
що в тебе не так багато підписників
і лайків, як у когось,00:02:19
00:02:19
або що всі навколо живуть краще, ніж ти.00:02:22
00:02:25
У тебе може навіть з’явитися відчуття,
що ти нікому не потрібний,00:02:29
00:02:29
наприклад
коли тебе кудись не покликали.00:02:32
00:02:34
Люди, які багато часу
проводять в соцмережах,00:02:37
00:02:37
часто почуваються самотніми,
схильні до тривожності і депресії.00:02:42
00:02:42
Вони можуть стати жертвами
кібербулінгу00:02:45
00:02:45
і нерідко
незадоволені своєю зовнішністю.00:02:49
00:02:49
Тому дехто вирішив00:02:50
00:02:50
менше часу проводити у віртуальному світі,
а більше — в реальному.00:02:56
00:02:56
Наприклад, зустрічатися з друзями вживу
або дзвонити їм.00:03:02
00:03:02
Живе спілкування — це класно!00:03:04
00:03:04
Його ніщо не замінить.00:03:06
00:03:08
А дехто вирішив зробити «детокс»
від соцмереж00:03:12
00:03:12
і деякий час в них не заходити.00:03:15
00:03:15
Вони побачили, що без соцмереж
можна жити00:03:19
00:03:19
і, більш того,— жити щасливо.00:03:22
00:03:26
А що, коли батьки не дозволяють тобі
реєструватись у соцмережах,00:03:30
00:03:30
принаймні поки що?00:03:33
00:03:33
Як це сприймати?00:03:36
00:03:36
Замість того щоб злитися
або зареєструватись таємно,00:03:40
00:03:40
краще покажи,
що тобі можна довіряти.00:03:43
00:03:44
Поводься мудро в інших питаннях,00:03:47
00:03:49
і, можливо, з часом
вони змінять своє рішення.00:03:53
00:03:56
Хоч би як там було, пам’ятай одне:00:03:59
00:03:59
багато молодих людей
вибирають жити без соцмереж00:04:03
00:04:03
або принаймні деякий час
ними не користуватися.00:04:07
00:04:07
А якщо хтось питає чому,
вони просто кажуть:00:04:11
00:04:11
«Та в мене і так зараз багато всього»
або «Може, я зареєструюсь пізніше».00:04:17
00:04:17
Зрештою, навіть добре почекати
з соцмережами.00:04:21
00:04:21
Бо з кожним роком
ти вчитимешся приймати кращі рішення.00:04:25
Що треба знати про соцмережі
-
Що треба знати про соцмережі
Багато людей
не уявляє свого життя без соцмереж.
У твоїх друзів є акаунт,
напевно, в їхніх батьків є акаунт,
а може, навіть їхні дідусі й бабусі
сидять у соцмережах.
Ти теж хочеш зареєструватися?
Якщо так,
то що тобі треба взяти до уваги,
перш ніж створити акаунт
у якійсь соцмережі?
Чи не проти батьки?
Чи у твоїй країні є вікові обмеження
на користування соцмережами?
У Біблії написано:
«Далекоглядний
обмірковує кожен свій крок».
Іншими словами, розумна людина думає,
перш ніж щось зробити.
Соціальні мережі
допомагають бути на зв’язку з друзями,
знати, що зараз в тренді,
і шукати ідеї для свого хобі.
Але якщо копнути трохи глибше,
то є і мінуси. А які?
По-перше, соцмережі затягують.
Вони створені так,
аби ти скролив і скролив,
дивився, що постять інші,
і без кінця перевіряв реакції
на свої пости.
У соцмережах
можна залипати годинами.
Через це багато підлітків недосипають.
Біблія радить нам
якнайліпше використовувати свій час.
Деякі хлопці і дівчата вирішили поки що
не реєструватися в соцмережах.
А інші взагалі видалили свої профілі,
бо соцмережі забирали в них
надто багато часу.
По-друге, соцмережі можуть
погано впливати на ментальне здоров’я,
особливо якщо ти ще дуже юний.
Якщо за цим не пильнувати,
ти можеш занадто перейнятися тим,
що про тебе думають інші.
Також ти можеш почати переживати,
що в тебе не так багато підписників
і лайків, як у когось,
або що всі навколо живуть краще, ніж ти.
У тебе може навіть з’явитися відчуття,
що ти нікому не потрібний,
наприклад
коли тебе кудись не покликали.
Люди, які багато часу
проводять в соцмережах,
часто почуваються самотніми,
схильні до тривожності і депресії.
Вони можуть стати жертвами
кібербулінгу
і нерідко
незадоволені своєю зовнішністю.
Тому дехто вирішив
менше часу проводити у віртуальному світі,
а більше — в реальному.
Наприклад, зустрічатися з друзями вживу
або дзвонити їм.
Живе спілкування — це класно!
Його ніщо не замінить.
А дехто вирішив зробити «детокс»
від соцмереж
і деякий час в них не заходити.
Вони побачили, що без соцмереж
можна жити
і, більш того,— жити щасливо.
А що, коли батьки не дозволяють тобі
реєструватись у соцмережах,
принаймні поки що?
Як це сприймати?
Замість того щоб злитися
або зареєструватись таємно,
краще покажи,
що тобі можна довіряти.
Поводься мудро в інших питаннях,
і, можливо, з часом
вони змінять своє рішення.
Хоч би як там було, пам’ятай одне:
багато молодих людей
вибирають жити без соцмереж
або принаймні деякий час
ними не користуватися.
А якщо хтось питає чому,
вони просто кажуть:
«Та в мене і так зараз багато всього»
або «Може, я зареєструюсь пізніше».
Зрештою, навіть добре почекати
з соцмережами.
Бо з кожним роком
ти вчитимешся приймати кращі рішення.
-