JW subtitle extractor

Наша історія. Шлях у майбутнє. Конгреси

Video Other languages Share text Share link Show times

Доброго ранку, брати і сестри!
Як же приємно зібратись разом
для поклоніння Єгові.
Свідкам Єгови подобається
збиратись разом на конгресах,
аби навчатись про Бога,
поклонятись йому
та співати пісень.
Сьогодні на конгресах можуть
збиратись десятки тисяч людей,
але так було не завжди.
З чого все починалось?
Про це ми довідаємось
у новому відео з серії
«Наша історія. Шлях у майбутнє».
Перший конгрес поклонників Єгови
відбувся ще тисячі років тому,
коли ізраїльтяни
разом з Мойсеєм
зібралися біля гори Сінай,
аби отримати вказівки від Єгови.
Після того ізраїльтяни тричі
на рік збиралися разом
і відзначали свята.
Так само й зараз брати
і сестри з різних куточків світу
збираються на конгреси,
аби нести хвалу Єгові.
Перші конгреси в історії сучасних
поклонників Єгови відбулися в кінці 1880-х.
Але вони трохи відрізнялися від конгресів,
до яких ми звикли сьогодні.
Насправді це було просто
відзначення Господньої вечері,
на яке збиралося кілька
сотень Дослідників Біблії.
Усі такі конгреси проводилися
в Аллегейні, штат Пенсильванія, США.
Але все змінилось у 1893 році,
коли в Чикаго проходила
всесвітня виставка,
яку відвідали мільйони людей.
У той час квитки на
поїзди були дешевшими,
тому це була ідеальна можливість
для Дослідників Біблії
зібратись на п’ятиденний конгрес.
Присутніх було 360 осіб.
Хоча, за сьогоднішніми мірками,
людей було мало,
та подібні конгреси в той час
допомогли Дослідникам Біблії побачити,
наскільки цінно зустрічатися
з одновірцями з інших місцевостей.
Зрештою конгреси стали
щорічними подіями.
Деякі проводились просто неба,
а інші — під накриттям,
як цей — у 1908 році
в Пут-ін-Беї, курорті на
березі озера Ері, штат Огайо.
Цей конгрес тривав десять днів.
Тоді він зібрав рекордну
кількість присутніх —
щонайменше три з половиною тисячі.
Брати і сестри, молоді й літні,
духовно відсвіжилися,
провели час разом,
сміялись разом, їли разом,
і це зміцнило узи
справжньої дружби і любові.
Та невдовзі світ сколихнула
Перша світова війна,
і в 1918-му почалась
пандемія іспанки,
від якої померло близько
50 мільйонів осіб.
Усе це не зупинило народ Єгови.
Наші узи любові стали ще більш
очевидними на конгресі 1919 року
в Сідар-Пойнті, штат Огайо.
Це був перший великий конгрес
після звільнення з в’язниці
брата Рутерфорда і його товаришів.
Як же радісно було нарешті
зустрітися за мирного часу.
Приміщення виявилося надто малим,
адже люди не припиняли приходити.
Тому біля 7 тисяч присутніх
продовжили слухати конгрес на вулиці.
А всього через три роки, у 1922-му,
в Сідар-Пойнті відбувся навіть більший конгрес,
на якому в середньому щодня було
присутньо близько 10 тисяч осіб.
Після нього брати і сестри проповідували
зі ще більшим завзяттям.
Багато конгресів у подальші роки
об’єднували народ Єгови,
як, наприклад, незабутній конгрес
у Колумбусі, штат Огайо, у 1931 році.
Лише уявіть, як ви заходите на
стадіон і бачите величезний натовп —
15 тисяч осіб.
І яблуку ніде впасти!
Вам дають програмку, на якій
написано дві великі букви: J і W.
Кожен на цьому конгресі
старається розгадати загадку:
що ці букви означають.
І у вас є своє припущення.
Та в кінці конгресу брат
Рутерфорд виходить на сцену
і під кінець своєї промови оголошує
резолюцію, яка закінчується словами:
«Ми хочемо, щоб нас знали
як свідків Єгови і так називали».
У 1940-х роках, після Другої світової війни,
багато країн були зруйновані й поділені,
а Свідки Єгови зростали у кількості
і ставали більш згуртованими.
У 1946 році у Клівленді, штат Огайо,
відбувся конгрес «Радісні народи».
Наскільки ж вдало
підібрана назва!
Це був справді
міжнародний конгрес,
який відвідало 55 тисяч
делегатів з 33 країн.
Дехто навіть жив
у наметах або трейлерах.
У той час біля місць
проведення конгресів
було звично бачити
наметові містечка.
Кількість Свідків Єгови
продовжувала зростати.
Тому в 1950-х
конгреси проходили
по цілому світі,
навіть у бідніших країнах.
У 1958 році у місті Нью-Йорку
відбувся визначний міжнародний
конгрес «Божественна воля».
Його відвідало понад чверть
мільйона осіб зі 123 країн.
Це найбільший
міжнародний конгрес,
який будь-коли проходив
в одному місті.
Заповненим був
не лише стадіон «Янкі»,
а й за чотири квартали від нього
стадіон «Поло ґраундс».
Сьогодні правдиві християни зібралися
на найбільший конгрес в історії!
Переконані, що ми тут завдяки Єгові
і його божественній волі!
Але поклонників Єгови об’єднувало не лише те,
що вони збирались великими групами.
Їх об’єднувало
духовне навчання:
влучні промови,
практичні серії промов,
нові видання,
а починаючи з 1960-х —
костюмовані біблійні вистави.
Брати і сестри знаходили нових друзів,
бачилися з давніми,
отримували духовні подарунки.
І все це було справжнім
благословенням від Єгови.
Але не завжди все йшло гладко.
Наприклад, в Грузії,
де Свідки Єгови стикалися
з сильною протидією,
у 2006 році
було заплановано обласний
конгрес «Визволення близько»
у концертному залі
філармонії в Тбілісі.
Та адміністрація
без жодних пояснень
скасувала угоду за
тиждень до проведення.
Лишалося лише кілька днів,
але група відданих братів і сестер
перетворила два городи
на місце проведення конгресу.
Треба було зібрати урожай картоплі,
побудувати сцену і підготувати лавки
та встановити звукове обладнання.
Коли мала початися програма,
все вже було готове,
і понад 17 тисяч присутніх слухали
програму на місці проведення конгресу
або по телефону.
Крім того, що все пройшло гладко,
на присутніх чекав сюрприз —
Біблія в «Перекладі нового світу»
грузинською мовою.
Це ще більше зблизило їх
з братами і сестрами по цілому світі.
У наш час спеціальні
й міжнародні конгреси
проводяться по цілій планеті Земля.
А коли було неможливо
зустрітися особисто,
ми робили це онлайн.
Від Польщі до Кореї,
від Австралії до Південної Африки —
конгреси були і є радісними та справді
відсвіжними подіями для Божого народу.
Вони мотивують нас,
дають нам сили,
об’єднують з братами й сестрами
і, найголовніше,
наближають до Єгови.